Miejsce kąpieli: Ińsko - plaża miejska - każda sobota godzina 13.00                                 i niedziela godzina 13:30 - zapraszamy ;-)


strona główna

galeria

inne kluby;)

księga morsów

Forum

kontakt

 

CO  NIECO  O  MORSACH….....trochę historii..

 

Historia Morsów i zimowych kąpieli rozpoczęła się we wrześniu 2004 roku. Wtedy to dwóch śmiałków – Jacek Tomkowiak i Krzysztof Gawlik, postanowiło wystawić swój organizm na „małą” próbę wytrzymałości. Zdecydowali, że będą się kąpać w jeziorze także zimą. Wszyscy sceptycznie podchodzili do ich wyczynów.

Jednak oni wytrzymali i sezon kąpieli zimowych zakończyli 1 maja, czyli wtedy, gdy niektórzy zaczynają sezon kąpieli letnich. W połowie sezonu, przed Zlotem Morsów w Mielnie powstała nazwa – „Morsiki” z Ińska.Podczas lata namawiali znajomych do wspólnych zimowych kąpieli. Nowy sezon 2005/2006 rozpoczęli z nowymi członkami. Z każdą nową kąpielą przybywały nowe morsy. W połowie sezonu morsowskiego było ich 13 osób. Do najmłodszych morsów należeli: Olek Tomoń, Asia Tomkowiak i Sebastian Gawlik.

W sezonie 2005/2006 kąpała się z nami pani Halina Kosicka. Nasza Seniorka należy do grona najstarszych Morsów w Polsce. Dla nas wszystkich pani Kosicka, to po prostu Babcia Halinka. Chociaż od dwóch sezonów, ze względu na kłopoty zdrowotne, babcia się nie kąpie, to jednak do dziś jest honorowym członkiem naszego klubu i uczestniczy we wszystkich naszych spotkaniach z wodą, wspierając nas dobrym słowem i uśmiechem.

W obecnym sezonie klub liczy 24 osoby z Ińska oraz 6 osób z Goleniowa. Należą do niego typowe morsy, które się kąpią oraz kilku sympatyków – w końcu ktoś musi fotografować te wyczyny i wspomagać, gdy zadowoleni wychodzą na brzeg.

Morsy nawiązały kontakty z klubami z Łobza, Szczecina i Drawska. Spotkania z tymi klubami są bardzo sympatyczne i przyjacielskie i służą wymianie doświadczeń.

Od dwóch lat klub sponsoruje firma Olimp Laboratories z Dębicy, która w tamtym roku ufundowała nam koszulki i czapeczki, a w tym roku …. na razie to tajemnica.  

Sebastian i Asia.....pierwsze kapiele

kąpiele u Tadzia w Łobzie.

to były zimy bez pilarki i siekier ani rusz...

Mikołajki w towarzystwie szczecińskich morsów

po kąpieli oczywiście integracja..:)

III Zlot w Mielnie..

morze to jest to...inne wrażenia...ta atmosfera

wspólne foto z prezenterem pogody..Tomaszem Zubilewiczem

wszystko w jednym...kapiel, łyżwy....czar zimy

nasz przerębelek...i popływać można

coś z reklamy...Actimel...sesja nocna...

wieczorna pora...a na zew.tem ok -18 st.

nie to nie Adaś Małysz...to chyba Olek żle wyszedł z progu...

nasza kochana babcia Halinka na Zlocie w Mielnie

Babcia jest i rozrywkowa i 100% morsem...nawet powiem 200%

welentynki..i sercowy przerębelek

urodziny również obchodzimy nad wodą..18-tka Olka..:)

nasze bratnie dusze...Szczecin i POSEYDON GRUP - Koszalin

i tu czule się żegnamy i do odwiedzania strony zapraszamy..:)