Miejsce kąpieli: Ińsko - plaża miejska - każda sobota godzina 13.00                                 i niedziela godzina 13:30 - zapraszamy ;-)


strona główna

galeria

inne kluby;)

księga morsów

Forum

kontakt

I  MY  TAM   BYLIŚMY….:) 

Prawie 1000 morsów wzięło udział we wspólnej kąpieli w Bałtyku wieńczącej VI Międzynarodowy Zlot Morsów Mielno 2009. W chwili zanurzania się śmiałków w morzu temperatura Bałtyku wynosiła ok. 4 stopnie, a powietrza – tylko 2 stopnie Celsjusza.


Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbywa się od 2004 r. Pomysł organizacji imprezy wziął się od cotygodniowych zimowych kąpieli w Bałtyku 20-osobowej grupy zapaleńców z Koszalina i Bobolic.

W pierwszym zlocie wzięło udział 122 uczestników. Później liczba ta stale rosła. Druga edycja imprezy zgromadziła 301 uczestników, trzecia – 489, czwarta – 570, piąta – 872. W tym roku udział wzięło ok. 1000 morsów, którzy na plażę dotarli w barwnej paradzie – tańcząc i śpiewając. Przed kąpielą przeprowadzono fachową rozgrzewkę. Bezpieczeństwa amatorów zimnej wody pilnowali ratownicy na łodziach i nurkowie.  

Tegoroczna impreza to nie tylko kąpiel w zimnym morzu. Było wiele innych atrakcji: Występ Formacji Tańca Nowoczesnego na plaży głównej w Mielnie, odśpiewanie hymnu morsów, pokaz ratownictwa morskiego, nordic walking i aerobic z gymstic.
 
Ponieważ zlot rozpoczął się w walentynki, na niedzielnym finale nie mogło zabraknąć miłosnego akcentu. Były nim pierwsze zlotowe oświadczyny. Zaraz po kąpieli na plaży o rękę Sylwii Filipak poprosił Marek Radziszewski. Oświadczyny zostały przyjęte. Narzeczeni są członkami Ostrowskiego Kluba Morsa.

To jedyny taki widok w roku nie tylko w Polsce, ale w Europie.

 

 

 

tak Nam przygrywali podczas przerwy..

a co tam...każdy miał swoje 5 minut..:)

podczas parady..

...i tam nas nie zabrakło

ekipa w pełnym składzie

tacy jacyś mali się stalismy....

i..papryczka sie znalazła....była ostra..:)

ten to sie przyznał....pola bitew mu sie pomyliły.....nie mógł na nas strategii obmyśleć.....za wesoło.....

a panowie to co????a przeorka wie..??? mówili, że wie....:)

WOW....czy aby My dobrze trafiliśmy...czy to Zlot Morsów...czy napewno..?????

krótki spacerek.....po przyjeździe

grupen......:)...foto....

oświadczyny na forum....to dopiero MIŁOŚĆ....nasze gratulacje..:)

NEPTUN....przemawia....i tak cicho było...a jak do wody nie pozwoli wejść..???