Miejsce kąpieli: Ińsko - plaża miejska - każda sobota godzina 13.00                                 i niedziela godzina 13:30 - zapraszamy ;-)


strona główna

galeria

inne kluby;)

księga morsów

Forum

kontakt

 

WOŚP  i My

 W dniu 11 stycznia jak co roku odbyła się w Ińsku kolejna kwesta WOŚP. Tradycyjnie odbyły się imprezy wspomagające Orkiestrę. Ińskie "Morsiki" postanowiły w tym roku przyłączyć się do akcji.

 Zabawa rozpoczęła się od wielkiego ogniska (drzewo zasponsorował tartak Pomeranian Timber), na którym można było za przysłowiowy grosz do puszki WOŚP, upiec kiełbaskę sponsorowaną przez firmę " BAN"- Zakład Przetwórstwa Mięsnego B&H Niedźwiedźcy z Lubinia Górnego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Ziemi Ińskiej i zjeść chrupiący chlebek z ińskiej piekarni pani Barbary Przybysz. Po wspólnej rozgrzewce Morsy zanurzyły się w olbrzymim przeręblu w kształcie serca w temp. wody ok 3 st. Celsjusza Tuż przy sercu Morsy umieściły litery WOŚP wycięte z lodu. By je zaakcentować i wprowadzić w ten cudowny i niecodzienny nastrój, lodowatą taflę wyciętego serca i litery oświetlono różnokolorowymi światłami. Przed "występem" Morsów zgromadzeni na brzegu mogli obejrzeć pokaz slajdów morsowskich ze wszystkich imprez nie tylko zimowych ale również rajdów pieszych i rowerowych, w których Morsy brali czynny udział przez ostatnie lata.

 Kto nie widział, niech żałuje - gra świateł, lód i uśmiechnięte twarze Morsów, to coś niezapomnianego. Kulminacyjnym momentem imprezy była oczywiście kąpiel Morsów z Ińska wspólnie z przyjaciółmi z Goleniowa, Drawska Pomorskiego i Szczecina. Chłodna woda w jeziorze od razu nabrała ciepła, gdy zanurzyło się w niej tyle Morsów – łącznie 25 osób z gorącymi i pełnymi pomocy sercami. Pogoda i humory dopisały wszystkim, a co najważniejsze - cel został osiągnięty...

Morsy przyłożyły się do pomocy dzieciom. Po podliczeniu pieniędzy z puszki  okazało się , że zebraliśmy całe 175 zł  kwestując przy ognisku .